یک بار برای همیشه تلگرامتان را غیرقابل نفوذ یا هک کنید.

همانطور که می‌دانید برای وارد شدن به اکانت تلگرام باید شماره‌ی موبایل مورد نظر را وارد کنید و منتظر کد تایید تلگرام باشید. متأسفانه اگر شخص نزدیکی قصد ورود به اکانت شما را داشته باشد، می‌تواند با استفاده از غفلت شما، کد تایید تلگرام را از گوشی شما بردارد و با استفاده از آن وارد اکانت تلگرام شما شود.
برای آنکه به‌طور کامل جلوی چنین رویدادهایی را بگیرید و یک بار برای همیشه خیال خود را از نفوذهای این چنینی یا هک راحت کنید، کافی است «ورود دومرحله‌ای» را برای اکانت خود فعال کنید. با این کار رمز ورودی برای اکانت مشخص می‌کنید که بعد از زدن کد ارسالی تلگرام از شما درخواست خواهد شد. به این ترتیب حتی اگر شخصی به کد ارسالی تلگرام شما دسترسی پیدا کند، باز هم به مانع سخت‌تری با عنوان رمز عبور مواجه می‌شود و دسترسی او به اکانت غیرممکن خواهد شد.

– برای این کار به تنظیمات تلگرام وارد شوید و به بخش Privacy بروید.
– گزینه‌ی Two Step Verifaction را لمس کنید تا به مرحله‌ی تعیین رمز عبور وارد شوید.
– رمز مورد نظر خود را وارد کنید.
– بعد از دومین باری که رمز خود را برای تأیید وارد می‌کنید، از شما درخواست Password Hint یا راهنمای یادآوری رمز خواهد شد که در صورت تمایل می‌توانید آن را وارد کنید و در غیر این صورت، بدون واردکردن حرف یا کلمه‌ای در آن، به مرحله‌ی بعد بروید.
– مرحله‌ی بعد باید یک ایمیل معتبر وارد کنید تا در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کردید، از این ایمیل برای بازیابی آن استفاده کنید. با وجود آنکه در این مرحله نیز می‌توانید با لمس گزینه‌ی Skip از واردکردن ایمیل بی‌نیاز شوید، قویا پیشنهاد می‌کنیم که یک ایمیل معتبر و البته خصوصی در این بخش وارد کنید یا حداقل رمزی برای اکانت خود انتخاب کنید که احتمال فراموش کردن آن نزدیک به صفر باشد چرا که این رمز عبور در لاگین کردن های آینده لازمتان خواهد شد و اگر آن را فراموش کنید دیگر موفق به ورود به اکانت خود نخواهید شد و باید اکانت خود را حذف کرده و از نو بسازید که تمام چت‌ها،کانال‌ها و … از بین می‌روند.

✔️ با انجام این مراحل، تعیین رمز عبور و فعال‌سازی ورود دومرحله‌ای به اتمام خواهد رسید و می‌توانید با خیال آسوده‌تری از تلگرام خود استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *